Eğitime Destek Temel İlkemiz

atakoleji

Kaliteli eğitimde yarım yüzyıl

Türkiye’nin ilk ulusal özel lisesi olma niteliğini taşıyan Ata Koleji, kaliteli eğitim tutkunu kurucusu Erdoğan Demirören, seçkin yönetici ve öğretmen kadrosu; ana, ilköğretim ve lise bölümleri ile 55’inci yılını kutluyor.

1958’de kurulan Ata Eğitim Kurumları, Türkiye’de eğitim veren özel okulların ilki olma özelliğine sahiptir. İstanbul’un seçkin Etiler semtinde, yatılı ve gündüzlü olmak üzere eğitime başlayan Ata Eğitim Kurumları, 1980 yılında iyi bir eğitimin ülke ihtiyaçlarına cevap verebileceğini bilen ve bu düşünceyi destekleyen Demirören Şirketler Grubu sahibi Erdoğan Demirören tarafından devralınmıştır.

İngilizce ağırlıklı eğitim sürdürülürken, 1985’te yılında Anadolu Lisesi statüsüne geçilerek kolej eğitimi verilmeye; İngilizce’nin yanı sıra Almanca ve Fransızca da öğretilmeye başlanmıştır. Ata Eğitim Kurumları’nın vizyonu; Atatürk İlke ve İnkılapları’na bağlı, laik, çağdaş, sosyal, aktif, sevgi ve saygı dolu, hoşgörü sahibi, iletişim kurmayı bilen, yapıcı ve yaratıcı gençleri topluma kazandırabilmektir.
likidgaz.jpg
istiklalpalas.jpg
kemercountryhotel.jpg
milliyetemlak.jpg
uzmanpara_logo.jpg
dolfenlogo.jpg
moil.jpg
vatan.jpg
msmotorservis.jpg
parsat.jpg
seyhanparkevleri_logo.jpg
milliyet.jpg
milliyettv.jpg
kemercountry.jpg
otomilangaz.jpg
pembenar_logo.jpg
gazetevatancom.jpg
milangaz.jpg
atakoleji.jpg
skorer.jpg
dmermer.jpg
kemercountryclub.jpg
mutfakgaz.jpg
taksimgayrimenkul.jpg
milliyetcomtr.jpg
agirmetal.jpg
gunesgaz.jpg
zeyport.jpg